Rutger de Kwaasteniet
Rutger de Kwaasteniet MSc
Onderzoeker
r.dekwaasteniet@mulierinstituut.nl 0629637622 Aanbieders Diversiteit & Inclusie VoorzieningenRutger doet onderzoek naar sportaanbieders, sportvoorzieningen en diversiteit en inclusie in de sport.
Rutger voltooide een bacheloropleiding Sportmanagement aan de Haagse Hogeschool en een masteropleiding Bestuurs- en Organisatiewetenschap (studierichting Sportbeleid en Sportmanagement) aan de Universiteit Utrecht. Hij rondt zijn proefschrift af over de oorzaken en gevolgen van de popularisering van vrouwenvoetbal. Rutger verricht zijn promotieonderzoek aan de Universiteit Utrecht en in opdracht van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB).
Behalve sportonderzoeker is hij ook een fervent volger van topsport en beoefent hij zaalvoetbal, tennis, racefietsen en mountainbiken.
Publicaties
- Kwaasteniet, R. de, Cremers, R. & Elling, A. (2023).Ons-kent-ons-mentaliteit viert hoogtijUtrecht: Mulier Instituut.
- Hoogendam, A., Geurink, N., Kwaasteniet, R. de, Poel, H. van der, Pulles, I. & Venneker, E. (2022).Voortgang uitvoering lokale sportakkoorden: een goede basis voor vervolgUtrecht: Mulier Instituut.
- Kwaasteniet, R. de, Schadenberg, B., Hoeijmakers, R. & Hoekman, R.H.A. (2022).Afwegingskader padelbanen Zwijndrecht (intern rapport)Utrecht: Mulier Instituut.
- Kwaasteniet, R. de & Geurink, N. (2022).Gezamenlijke inkoop: hoe te beginnen? Gezamenlijke inkoop: hoe te beginnen?, 24 38-39.
- Reitsma, M., Hoogendam, A., Kwaasteniet, R. de & Poel, H. van der (2022).SamenvattingUtrecht: Mulier Instituut.