Ga naar de inhoud

Sportaccom: toegankelijkheid is meer dan fysieke toegang

Toegankelijkheid gaat niet alleen om een gebouw in kunnen. Het gaat ook om mee kunnen doen aan wat er in dat gebouw gebeurt. Daar gaan we vaak aan voorbij als het gaat over de toegankelijkheid van sportaccommodaties. Als we die toegankelijkheid echt willen verbeteren, hebben we nog veel werk te verzetten. Dat schrijft onze directeur Remco Hoekman in zijn column in vaktijdschrift Sportaccom.

Er zijn goede initiatieven om die toegankelijkheid in kaart te brengen. En er is steeds meer aandacht voor in beleid en regelingen. Maar nog niet genoeg: we moeten meer accommodaties toetsen op dit punt. Met concrete verbeterpunten kunnen ze de beschikbare subsidies beter benutten.

Lees  de column ‘‘Toegang tot’ is niet genoeg‘ in Sportaccom.

Meer nieuws over dit thema

Sport in eerste jaren als moeder extra lastig door verwachtingen rondom moederschap

Na de geboorte van een eerste kind hebben moeders minder vrije tijd. Dit komt mede door maatschappelijke verwachtingen. Dat maakt sporten extra lastig, ook voor sociaal bevoorrechte moeders met een sportief verleden.

Nationale sporthelden hebben beperkte maatschappelijke voorbeeldfunctie voor jongeren

Het sportbeleid zet in op het vergroten van de maatschappelijke betekenis van nationale sporthelden. Mede omdat sporthelden een belangrijke inspiratiebron voor jongeren kunnen zijn en een voorbeeldrol kunnen vervullen.

Bundel verhalen toont ervaringen van jonge lhbti+-personen in de sport

De lhbti+-identiteit van jonge mensen (18 t/m 25 jaar) werkt op verschillende manieren door in hun ervaringen in de sport. Dat blijkt uit kwalitatief onderzoek onder 13 jonge lhbti+-personen. Hun verhalen zijn te lezen in een digitaal boek.