EditieNL: Kritiek op KNVB vanwege schorsing non-binaire voetballer
De Amsterdamse voetballer Jays is drie wedstrijden geschorst omdat die als non-binair persoon keepte in een vrouwenteam bij de amateurs. In Jays’ paspoort stond echter nog een M, wat tegen de KNVB-regels ingaat. Regels die volgens GroenLinks Amsterdam niet meer van deze tijd zijn.
Collega Agnes Elling, deskundige op het gebied van sociale ongelijkheid in sport, werkte mee aan deze reportage van Editie NL: ‘Op amateurniveau hebben we meer de richtlijnen dat iedereen op zijn plek moet zitten. Er zijn biologische verschillen tussen mannen en vrouwen, maar in amateursport is het plezier belangrijker.’
Meer nieuws over dit thema
Voortgang Sportakkoord II: inclusie en bewegende jeugd nog niet de norm, maar de basis ligt er
Het merendeel van de gemeenten realiseert de randvoorwaarden die nodig zijn voor de ambities van Sportakkoord II. De partners pakken hun rol op om te komen tot meer inclusie en sociaal diverse sportomgevingen. Dat blijkt uit het voortgangsrapport van het Mulier Instituut.
Mensen met een beperking ervaren vaak belemmeringen bij sportieve activiteiten
Veel mensen met een motorische of verstandelijke beperking ervaren belemmeringen bij sportieve activiteiten. Van vermoeidheid en te hoge kosten tot te weinig mensen om samen sportieve activiteiten mee te doen.
Oratie Remco Hoekman: om sociale ongelijkheid in sport te dempen, moet overheid meer maatwerk leveren
Overheidsbeleid om meer mensen aan het sporten te krijgen, werkt helaas niet voor iedereen. Dat komt onder meer omdat 75 procent van de gemeentelijke gelden naar accommodaties gaat, zonder daarmee echt te sturen op sportstimulering.