Ga naar de inhoud

Agnes Elling wint MVP award voor inclusie in het voetbal

Onderzoeker Agnes Elling van het Mulier Instituut mag zich de eerste winnaar noemen van de MVP (Michael van Praag) award. Afgelopen woensdag kreeg zij uit handen van Michael van Praag de trofee uitgereikt.

De MVP award

De MVP award is een jaarlijks terugkerende prijs voor een individu of collectief dat zich heeft ingezet voor inclusie, toegankelijkheid en diversiteit binnen het voetbal. Iedereen kan hiervoor een speler, bestuurder, team, club of organisatie nomineren en een onafhankelijke jury bepaalt de winnaar. Het is voor het eerst dat de prijs is uitgereikt.

Jury-oordeel

Agnes draagt vanuit haar rol als onderzoeker bij het Mulier Instituut al jaren bij aan het bespreekbaar maken van heikele onderwerpen zoals inclusie diversiteit en uitsluiting. Dat doet zij door cijfers en verhalen te verzamelen en te interpreteren, om dergelijke thema’s te agenderen en te begrijpen, beleidsinzet hierop te onderbouwen en ontwikkelingen kritisch te volgen. De onafhankelijke jury was dan ook heel duidelijk in haar oordeel:

‘Agnes durft haar onderzoeksresultaten en visie publiekelijk en genuanceerd te presenteren. In het voetbal heeft ze met haar onderzoek naar homo-acceptatie en racisme binnen het betaald voetbal voor mannen resultaten aan het licht gebracht die duidelijk weergeven dat er nog flinke stappen te nemen zijn in het landschap. Bovendien toonde ze met het onderzoek “Sekse(on)gelijkheid in de sport” aan dat alhoewel veel sporten tegenwoordig ook door vrouwen worden beoefend, er in verenigingssport en topsport nog wel degelijk sprake is van genderongelijkheid. Met al haar inspanningen wil ze binnen de sport en specifiek voetbal bewustwording creëren en aanzetten tot verandering en meer inclusie.’

De jury, bestaande uit verschillende vertegenwoordigers van het amateur- en betaald voetbal, bewierookte de manier waarop Agnes staat voor haar onderzoek(en) en gelooft in de uitkomsten: de wijze waarop zij dit brengt en, ondanks dat ze onderdeel is van een grotere organisatie, toch als individu mensen weet te inspireren op het gebied van visie, strategie en richting. Ook haar niet terughoudende rol in de media, die niet altijd even makkelijk is, zag  de jury als zeer positief.

Trots

Uiteraard zijn wij als Mulier Instituut enorm trots op deze prachtige erkenning voor het werk dat Agnes al sinds haar verbondenheid aan ons instituut vanaf de oprichting in 2002 doet. Wij willen haar dan ook van harte feliciteren met de Michael van Praag award!

Meer nieuws over dit thema

Masculiene sfeer kan fitnessers belemmeren gebruik te maken van de gewichtsruimte

De dominante aanwezigheid van mannen – en hoe zij eruitzien en zich gedragen – heeft invloed op de sfeer in de gewichtsruimte van de sportschool. Die sfeer kan sporters belemmeren om van de gewichtsruimte gebruik te maken.

Blijvende beleidsaandacht nodig voor inclusie transgender en intersekse personen in de sport

Veel transgender/non-binaire en intersekse personen hebben een sportomgeving gevonden waar ze zich thuis voelen. Tegelijkertijd hebben veel transgender en intersekse personen te maken met uitsluiting en negatief gedrag.

Ouderen stimuleren om te bewegen: belangrijke, maar lastige rol voor familieleden

Familieleden nemen vaker zorgtaken voor oudere familieleden op zich. Ouderen stimuleren om te bewegen kan daar ook bij horen. Daar ligt een belangrijke rol voor familieleden, maar dat is niet altijd makkelijk.