Eerste uitkomsten Zwemmonitor: 12% van de zwembaden met sluiting bedreigd
04/01/2012
Zwembaden vervullen een belangrijke maatschappelijke betekenis. Een op de drie Nederlanders zwemt. Zwemvaardig worden is in een waterrijk land als Nederland van levensbelang. Veel zwembaden worden door lokale overheden geëxploiteerd of financieel ondersteund.
De laatste cijfers over het aantal zwembaden in Nederland dateren uit 2002. Nederland telde toen bijna 2.000 ‘zwemgelegenheden’, waarvan ca. 1.600 zwembaden. Verder zijn er weinig gegevens beschikbaar over het zwemaanbod. Door periodiek het aanbod aan zwemwater en zwemlessen in kaart te brengen en die informatie ook beschikbaar te maken voor burgers en overheden voorziet de ‘Zwemmonitor’ in die lacune.
Uit een tussentijdse uitkomst van de Zwemmonitor blijkt ca. 12% van de zwembaden aan te geven dat ze met sluiting wordt bedreigd.
Lees meer in de factsheet ‘Eerste uitkomsten Zwemmonitor: 12% van de zwembaden met sluiting bedreigd’
